Kadin
Menü
Beslenme
Sağlık
Diyet
Egzersiz
Hesaplamalar
Bazal Metabolizma
Beden kitle indexi
Bioritim Hesaplama
İdeal Kilo Hesapla
İdeal nabız
Kalorimetre
Kalori İhtiyacı
Protein İhtiyacı
Vücut yağ oranı
Yaş hesapla
Grafikler
Aktivite/Kalori
Besin Piramidi
Ölçüler
Kalori Tabloları
Sağlık Siteleri

DIYETE BAŞLARKEN

ZAYIFLAMAK İÇİN 10 KURAL

 

Diyete başlarken önemli olan vermeyi düşündüğünüz kilolar değildir. Hedefe ulaşmak daha önemlidir. Uzmanlar kilo vermek isteyen kişilere 10 önemli kuralı hatırlatıyorlar. Bu kurallara uyarsanız, fazla kilolarınızdan kurtulmanız daha kolay olur. İşte uymanız gereken 10 kural:

1- Kilo verme konusunda gerçekleşmesi imkansız olan hedefleriniz olmasın. Kendinizi belirli bir kiloya ulaşmak zorunda hissetmeyin. Bir iki kilo fazlalığın önemli olmadığını kabullenin.

2- Zayıf olan her kadın seksi değildir. Diyet uygulamaktaki amacınız seksi görünmekse bunun sadece kilo vermekle bağlantılı olmadığının farkında olun.

3- Diyet yaptığınızda vücudunuzun genel şeklinin değişeceğini sanmayın. Kilo verdiğiniz zaman vücudunuz sadece daha ince görünecek. Kilo vermek iri göğüslerinizi ve kalçalarınızı belli bir ölçüde küçültebilir ama bu bölgeleriniz yapı olarak iri gözükmeye devam ederler.

4- Aldığınız kalorilerin miktarını yavaş yavaş azaltın. Yiyeceklerinizin az yağlı olmasına özen gösterin. Mönünüzden sebze ve meyveyi eksik etmeyin.

5- Amacınız kısa sürede çok fazla kilo vermek olmasın. Bu sebeple yaz mevsimine ince girmek istiyorsanız ya da özel bir günde daha ince gözükmek istiyorsanız kilo vermeye aylar önceden başlamalısınız. Tek gıda diyetleri, iradenize, beslenmenize ve vücudunuza zarar verir. Günde 1200-1500 kalori alacak şekilde beslenin ve sürekli hareket edin spor yapın.

6- Diyet sırasında verdiğiniz kiloları geri almamak için sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirin. Sebze ve meyvenin porsiyonlarını artırırken şeker, et, yağ ve unlu gıdaları azaltın.

7- Kalori hesaplama işinizi göz kararı yapmayın. Mutfağınızda bir tartı bulundurun ve yanınızdan hiç eksik etmeyeceğiniz kalori listesine göre hesaplama yapın. Ama bunu yaparken fazla abartıya da kaçmayın

8- Egzersizlerinizi aksatmayın. En büyük kabusunuz egzersiz yapmaksa ve bunu yaparken canınız sıkılıyorsa sevdiğiniz hareketleri yapın. Bunun için haftada üç kez sevdiğiniz bir müziğe ayak uydurarak dans edebilirsiniz.

9- Her gün tartılmayı alışkanlık haline getirmeyin. Haftada bir gün, (günün aynı saatinde ve aynı kıyafetlerle) tartılmanız gerekir.

10- Her gün yediklerinizi not edin. Uyguladığınız diyetten memnun kalmadıysanız notlarınıza bakarak nerede hata yaptığınızı anlamaya çalışın. Bu bilgiler bir sonraki egzersizlerinize ışık tutacaktır.

 

 
Diyete Başlarken
¤ Açlık karşısında dayanıklılık
¤ Beslenme alışkanlıkları ve kilo verme
¤ Bilinçsiz zayıflamayın
¤ Bitkisel zayıflama ilaçları sinir sistemini zayıflatıyor
¤ Diyet bıraktıran bahaneler
¤ Diyet günlüğü
¤ Diyet hataları
¤ Diyet ipuçları
¤ Diyete başlarken dikkat edilmesi gerekenler
¤ Diyetinizin rengi
¤ İştahın önüne geçmenin kolay yolları
¤ İştahınızı kesecek besinler ve öneriler
¤ İştahla baş etmenin 5 yolu
¤ Kaç kaloriye ihtiyacım var
¤ Kalori yakmanın kolay yolları
¤ Kan ve kolestrol düzeylerini etkileyen risk faktörleri
¤ Kendinizi değil kilonuzu yakın
¤ Kilo alımı hakkında bilinen doğru ve yanlışlar
¤ Kilo kaybı için bitkiler
¤ Kilo verirken nelere dikkat etmeli
¤ Kilo verme hızını ayarlama
¤ Kilolarınızı yakın
¤ Meyve ve Sebze ile zayıflayın
¤ Mutsuzluk şişmanlatır
¤ Omega3 ve Omega6 ile gelen sağlık
¤ Sağlıklı diyet
¤ Şişmanlık : Sağlık Dengesizliği
¤ Tuz ve yüksek tansiyon
¤ Ultrasonla zayıflama
¤ Zayiflama ilaçları
¤ Yağ yakmanın yolları
¤ Yağlar neden önemlidir
¤ Yeme hataları
¤ Yemek yerken nelere dikkat etmeli
¤ Zayıflama ilaçları
¤ Zayıflamak için öneriler
¤ Zayıflamak için 10 kural
¤ Zayiflamak tansiyonu düşürüyor
¤ Zayiflarken YOYO sendromuna kapılmayın
¤ Zayiflatıcı ürünlere dikkat

 
diyet, diyet listesi, diyet yemekleri, diyet listeleri, erkekler icin diyet, etkili diyet , diyet programları , mucize diyet , diyet zayıflama , diyet yağsız yoğurt , diyet sayfasi , diyet kitabı , kan grubu diyet , diyet programi , kilo alma , ideal kilo , rejim kilo , kilo almak için , kilo hesaplama , kilo almak istiyorum , kilo almak , kilo verme, kilo vermek, rejim , rejim kilo , rejim diet , zayıflama merkezleri , zayıflama merkezi , zayıflama ürünleri , zayıflama programı , hızlı zayıflama , zayıflama çayı , kalça karın zayıflama , diyet zayıflama , sağlıklı zayıflama , zayıflama ilaçları , kolay zayıflama , egzersiz zayıflama , beslenme , sağlıklı beslenme , dengeli beslenme , hamilelikte beslenme , gebelikte beslenme , bebek beslenme , saglikli beslenme , beslenme büyüme , bebeklerde beslenme ,beslenme psikolojisi , metabolizma hastalıklarında beslenme , beslenme eğitimi , tiroid hastalarında beslenme , çocuklarda beslenme , egzersiz , gebelikte egzersiz , egzersiz zayıflama , doğru egzersiz , aletli egzersiz , sağlık ve egzersiz , egzersiz programı ,